środa, 16 maja 2012

KSIĄŻKI

Trzy lata temu trafiłam w księgarni na książkę pt.  "Sztuka prostoty". Jest to pozycja 
typu poradnikowego.  Autorka Dominigue Loreau- Francuska z pochodzenia mieszka od kilku lat w Japonii. Obserwując styl życia mieszkańców swojej nowej ojczyzny zauważyła, że jest on zgodny z zasadą " Mniej znaczy więcej". Dotyczy to zarówno życia materialnego, jak i duchowego. Przeczytałam tę książkę już trzy razy, za każdym razem znajdując dla siebie coś odkrywczego! Ma w sobie taką energię, że chce się od razu działać (porządkować szafy, usuwać niepotrzebne przedmioty, robić naturalny pilling z fasoli kidney). Podarowałam ją kilku swoim znajomym, i co ciekawe mają takie same spostrzeżenia. Mam tak w życiu, że lubię się podzielić swoimi odkryciami.
W myśl zasady, że co dajesz wraca do ciebie pomnożone, stało się tak u mnie. Tym razem od koleżanki dowiedziałam się że wyszła kolejna książka tej autorki pt. "Sztuka umiaru".
W tej pozycji Dominigue Loreau rozprawia o kulturze spożywania posiłków, zasadzie łączenia poszczególnych produktów i namawia do nie przejadania się. Czy wiecie, że jednorazowy posiłek powinien zmieścić się w dwóch naszych dłoniach. Osobiście wypróbowałam- z pozytywnym skutkiem- przepis na zmniejszenie pojemności żołądka, który polegał na piciu przez trzy dni wywaru z 1 kg. porów. W tym poradniku znajdziecie także sekrety dobrej i zdrowej kuchni!
Ostatnio wyszła trzecia książka z tego cyklu( mam nadzieję, że nie ostatnia) zatytułowana " Sztuka planowania" . Autorka namawia do upraszczania sobie życia przez sporządzanie różnego rodzaju list. Jest to praktyczny poradnik,sugerujący jak zorganizować codzienne życie(sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zapraszanie gości, płacenie rachunków, kupowanie prezentów, pakowanie przed wyjazdem itp), tak aby mieć czas dla siebie. 
Zapraszam do lektury - naprawdę warto!!!!

2 komentarze:

  1. Czytałam sporo pozytywnych opinii o tych książkach i właśnie zaczynam na nie polować :) która według Ciebie jest najlepsza? od której zacząć? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej! Zacznij od "Sztuki prostoty" a potem taka kolejność jak umieściłam w poście. Życzę miłej lektury i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń